Bitwa Tenorów na Róże

Fundacja StartSmart jest właścicielem licencji projektu Bitwa Tenorów na Róże.

Fundacja może udzielić licencji na projekt lub wyprodukować wydarzenie wg zamówienia.

Czas trwania koncertu 2h plus przerwa 30 minut. Projekt zakłada występy solowe 4 Tenorów, występy solowe i duety Div Operowych oraz towarzyszenie orkiestry symfonicznej. Standardowo na program koncertu składają się utwory wykonywane przez Jana Kiepurę i Marthę Eggerth, najbardziej znane i podziwiane arie operowe o i operetkowe, pieśni neapolitańskie i najsłynniejsze duety.

 

Koncert składać się może z trzech lub czterech części, a będą to kolejno: operowe hity, piosenki filmowe, pieśni neapolitańskie oraz duety operetkowe ze wspaniałymi divami. Koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Podczas koncertu śpiewacy wykażą się niezwykłym kunsztem i biegłością techniczną. Zwycięzca może być wyłoniony przez publiczność – każda osoba otrzyma przy wejściu na Koncert różę, którą będzie mogła uhonorować wybranego przez siebie tenora lub za pomocą SMS.
Celem „Bitwy Tenorów na Róże” jest przede wszystkim promowanie muzyki operowej i operetkowej wśród szerokiej publiczności, a dotychczasowe edycje udowodniły, że jest to wydarzenie na najwyższym poziomie artystycznym.

 

Festiwal Kiepury w Krynicy - Bitwa Tenorów na Róże

Bitwa Tenorów na Róże to popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej. Czterech znakomitych tenorów, walczy o uznanie publiczności oraz o platynową różę. Śpiewacy walczą o tytuł najlepszego tenora, a inspiracją dla nich jest Jan Kiepura. W poprzednich edycjach „Bitwy Tenorów na Roże” brali udział m.in. tak znani śpiewacy, jak: Tomasz Kuk, Rafał Bartmiński, Tomasz Krzysica, Adam Zdunikowski, a towarzyszyły im m.in. wspaniałe artystki operowe: Alicja Węgorzewska Joanna Moskowicz, Katarzyna Dondalska.

 

I Bitwa Tenorów na róże – odbyła się w 15 sierpnia 2013 podczas 47 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój. Zwycięzcą pierwszej edycji Bitwy Tenorów na róże  został Tomasz Kuk. W I Bitwie Tenorów na róże udział wzięli: Rafał Bartmiński, Krystian Krzeszowiak, Tomasz Kuk, Adam Zdunikowski oraz wspaniałe Divy operowe: Katarzyna Dondalska i Marta Wyłomańska. Orkiestrę poprowadził Maestro Adam Banaszak. Koncert był transmitowany poprzez satelitę w TVP2 oraz w TVP Polonia.

II Bitwa Tenorów na róże była wielką Gala otwarcia nowego sezonu 2015/2016 przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. Odbyła się
3 października 2015 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia – zwycięzcą edycji został Emil Ławecki. W II Bitwie Tenorów na róże udział wzięli: Jakub Gąska, Tomasz Krzysica, Emil Ławecki, Jinxing Tan oraz wspaniałe Divy operowe: Joanna Moskowicz, Aleksandra Novina-Chacińska, Agnieszka Piass, Alicja Węgorzewska. Orkiestrę poprowadził Maestro Warcisław Kunc. Koncert był transmitowany przez TVP 3 Warszawa.

III Bitwa Tenorów na róże była Galą otwarcia nowego sezonu 2016/2017 przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. Odbyła się 12  października 2016 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia. Trzecią edycję Bitwy Tenorów na róże wygrał Wojciech Sokolnicki. Koncert był retransmitowny w prime time w TVP2 osiągając ok.1 mln widzów oraz TVP Polonia. W III Bitwie Tenorów na róże udział wzięli: Mateusz Zajdel, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki, Hubert Stolarski oraz wspaniałe Divy: Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Kamila Cholewińska-Lendzion i Marcelina Beucher. Orkiestrę poprowadził Maestro Piotr Sułkowski.

IV Bitwa Tenorów na róże odbyła się 21 listopada 2017 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.  Czwartą edycję Bitwy Tenorów na róże wygrał Tomasz Tracz. Koncert był retransmitowny w prime time w TVP2 i w TVP Polonia ( oglądalnośc milion widzów).  W IV Bitwie Tenorów na róże udział wzięli: Mirosław Niewiadomski, Sławomir Naborczyk i Albert Memeti oraz wspaniałe Divy: Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Edyta Piasecka i Dawn Marie Kasprow. W koncercie bój stoczyli również skrzypkowie: Mateusz Wolski i Bogdan Kierejsza. Orkiestrę poprowadził Maestro Piotr Sułkowski.

V Jubileuszowa Bitwa Tenorów na róże odbyła się 30 listopada 2018 w Sudiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.  W V jubileuszowej edycji Bitwy Tenorów na róże wystąpili zwycięzcy poprzednich pojedynków : Tomasz Kuk, Emil Ławecki, Wojciech Sokolnicki, Tomasz Tracz.Piątą Jubileuszową edycję Bitwy Tenorów na róże wygrał Tomasz Kuk. Koncert był retransmitowny w prime time w TVP2 i w TVP Polonia ( oglądalnośc ponad 800 tys widzów).  W V Jubileuszowej Bitwie Tenorów po raz pierwszy została przyznana brylantowa róża. Otrzymał ją tenor, który otrzyma najwięcej róż od publiczności. Róże są wyrazem uznania a jednocześnie głosem w tej koleżeńskiej rywalizacji.

Tenorom towarzyszyły śpiewaczki operowe, które wykonały z tenorami porywające duety jak również zaprezentowały się w swoich popisowych partiach: Kamila Cholewińska-Lendzion, Maria Domżal, Joanna Moskowicz, Alicja Węgorzewska.

Podczas koncertu odbyła się również kolejna bitwa – tym razem na smyczki. Popis znakomitej wirtuozerii dali wybitni skrzypkowie Vadim Brodski i Bogdan Kierejsza.

Artystom towarzyszyła Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Koncert poprowadzili Alicja Węgorzewska i Tomasz Tylicki.