Kolędy

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Alicja Węgorzewska nagrała wyborny album z najpiękniejszymi polskimi kolędami w aranżacji Bogdana Kierejszy. Płyta będzie dołączona do wydania świątecznego tygodnika „Gazeta Polska” (z 22 grudnia) oraz do wydania grudniowo-styczniowego miesięcznika „Nowe Państwo”.

Mam nadzieję, że wiele osób włączy tę płytę i zaśpiewa z nami kolędy” – Alicja Węgorzewska

Na krążku znalazły się najpopularniejsze polskie kolędy.  Alicji Węgorzewskiej towarzyszy nastrojowa, utrzymana w charakterze popu i jazzu muzyka w aranżacji Bogdana Kierejszy.

„Poprzednia wersja kolęd, które wspólnie nagraliśmy, ma już 10 lat. Nie można całe życie śpiewać kolęd tak samo, dlatego zdecydowaliśmy się na nowy album” – Alicja Węgorzewska

Na płycie znalazło się dziewięć utworów bożonarodzeniowych. Płytę otwiera radosne „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, następnie są liryczna kolęda „Gdy śliczna Panna” i wykonana w rytmie walca świąteczna pieśń „Do szopy, hej pasterze”. Jest pełna uroku kolęda „Jezus malusieńki” oraz popularne „W żłobie leży” i „Lulajże, Jezuniu”. Na płycie nie mogło zabraknąć polskiego arcydzieła, czyli „Bóg się rodzi” autorstwa Franciszka Karpińskiego, a także chętnie śpiewanej kolędy „Wśród nocnej ciszy”. W wielu polskich parafiach właśnie tą pieśnią witany jest Nowonarodzony podczas pasterki. Album zamyka najbardziej znana na świecie kolęda „Cicha noc”.

Płytę wydano dzięki wsparciu PKN Orlen.

Patronat medialny: portal Niezależna.pl, tygodnik „Gazeta Polska” oraz miesięcznik „Nowe Państwo”.

SPONSOR: