Bogdan Kierejsza – skrzypce

Bogdan Kierejsza – wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor.

Bogdan Kierejsza – wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent War-szawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Bogdan Kierejsza koncertował niemalże na wszystkich kontynentach, m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi oraz na Uniwersytecie Stanforda w USA, a recenzje z koncertów były entuzjastyczne. W Polsce ma na swoim koncie występy z Filharmonią Bałtycką, Olsztyńską, Gorzowską, Zabrzańską, z Capellą Gedanensis, z Suwalską Orkiestrą Kameralną, koncertował również w Filharmo-nii Warszawskiej, Krakowskiej, wielokrotnie z muzykami Polskiej Orkiestry Radiowej oraz z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie.

Bogdan Kierejsza za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej.
Jest również kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych i dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie domów produkcyjnych i studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music”, „Sony Music” czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficz-nych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy arty-stycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Bogdan Kierejsza – wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor. Skrzypek do zadań specjalnych.