Bogdan Kierejsza

Bogdan Kierejsza jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki, a od 1998 roku kontynuował dalszą naukę na Studiach Podyplomowych. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. w Holandii, USA, Niemczech i w Polsce.

Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Jako wirtuoz solista koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Prezentując utwory polskich artystów, kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie Polskiej kultury, otrzymał od Ministra Kultury i Sztuki stypendium artystyczno-naukowe. 

Repertuar koncertów to współczesne interpretacje tang, czardaszy, muzyki filmowej i repertuaru klasycznego oraz własnych kompozycji. Elementem wiodącym są tu skrzypce z towarzyszeniem orkiestry wzbogacone brzmieniem muzyki pop a nawet rock. Bogdan Kierejsza podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, a koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności wzbudzając powszechny aplauz. W Polsce, często koncertuje z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. 

Bogdan Kierejsza jest również multiinstrumentalistą, a także kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych, dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music”, „Sony Music” czy „Magnetic Records”.

Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, które wielokrotnie były emitowane przez Telewizję Polską, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.