Diva for rent. Diva do wynajęcia.

Diva for rent. Spektakl komediowo-operowy.

Tytuł naszej sztuki w dosłownym tłumaczeniu z włoskiego i angielskiego brzmi „Boska do wynajęcia. Prosimy traktować go dosłownie. Chcemy zachęcać do opery, bawić, dawać przyjemność i rozrywkę wszędzie i każdemu. Ten projekt jest idealną propozycją na wszelkiego rodzaju eventy, które wymagają szlachetnego akcentu w postaci wydarzenia artystycznego. Przedstawienie jest tak pomyślane, by można je było grać nie tylko na teatralnej scenie. Jeśli chcieliby Państwo wynająć nasze przedstawienie włącznie z divą, pokazać je w swojej firmie, na festiwalu, uroczystej gali i innych wyjątkowych imprezach, prosimy o kontakt.

Autor Jerzy Snakowski
Reżyseria Jerzy Bończak
Choreografia Emil Wesołowski
Scenografia Rafał Olbiński

Artyści: Diva – Alicja Węgorzewska, Skrzypek – Bogdan Kierejsza, Pianista – Maciej Tomaszewski, Tancerz – Paweł Owsikowski/Paweł Osuch

W spektaklu fragmenty m.in. z oper Tosca, Aida, Carmen  czy Traviata. „Diva For Rent” – to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog śpiewaczki operowej. Doskonała propo-zycja dla tych, którzy kochają operę, jak i tych, którzy odnoszą się do niej z dystansem. Operowa diva w kilkunastu scenkach oprowadza po świecie opery: opowiada dlaczego w operze niczego nie można rozumieć, żartuje sobie z kolegów scenicznych i ich gry aktorskiej, przedstawia „Carmen” w 10 minut, symultanicznie tłumaczy śpiewane arie, pokazuje, jak wciela się w po-stacie męskie, snuje rozważania na temat nowatorskich i tradycyjnych inscenizacji operowych. Pokazuje, jak bardzo kocha operę ale też jednocześnie jaki ma do niej dystans. Robi to śpiewając, mówiąc, przebierając się, grając. Słowem: one-woman show.

Czas trwania: ok 70 minut

Więcej informacji. Oferta: Diva for rent