I dzień autyzmu na Ursynowie – 23 maja 2014 r

[special_paragraph]Zaproszenie na konferencję i Piknik rodzinny od prezes Fundacji StartSmart Alicji Węgorzewskiej.[/special_paragraph]

Plakat-Konferencja-Warszawa1

Autyzm nie musi być wyrokiem. Pod tym hasłem w przedszkolu integracyjnym ”Aniołowo” spotkali się warszawiacy i gwiazdy z pierwszych stron gazet, aby uczcić I Dzień Autyzmu na Ursynowie!

Pierwszy Dzień Autyzmu na Ursynowie podzielono na dwie części. Od godzimy 9:00 rodzice i nauczyciele mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów na temat metod diagnozy, terapii oraz leczenia autyzmu. Poruszono również problem zagrożenia autyzmem jako chorobą cywilizacyjną.

Ale czy autyzm można wyleczyć?

– Wczesna diagnoza, kompleksowa terapia i włączanie dzieci autystycznych do normalnego systemu edukacji daje bardzo dobre efekty. Tak dobre, że dzieci te mogą normalnie funkcjonować w dorosłym życiu – mówił prezes Fundacji Nowa Nadzieja a prywatnie rodzic dziecka z autyzmem, Piotr Tomankiewicz.

Po wykładach i krótkiej przerwie odbył się piknik i występy charytatywne zaproszonych sław. Alicję Węgorzewską – inicjatorkę akcji wspierały Olga Bończyk i Joanna Racewicz, która poprowadziła aukcję przedmiotów podarowanych przez gwiazdy – m.in. Kim Wilde, Krystynę Jandę, Rafała Olbińskiego, Justynę Steczkowską czy Mietka Szcześniaka.

Organizatorzy zadbali też o rozrywkę dla najmłodszych. Dzieci w towarzystwie animatorów kultury mogły poskakać na trampolinie czy dmuchanym zamku i nauczyć się robić wielkie bańki mydlane.

I Dzień Autyzmu na Ursynowie odbył się w przedszkolu integracyjnym ”Aniołowo” na ul. Rumby 4.

Konferencja I

W dniu 26 maja w Ursynowskim Multikinie, Prezes Fundacji StartSmart wystąpiła ze spektaklem komediowo-operowym Diva for rent, z którego dochód został przeznaczony dla Przedszkola Aniołowo.

Diva Multikino

Pięknym zakończeniem  “Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu”, nad którym patronat objęła Pierwsza Dama było zaproszenie przedszkola Aniołowo do Pałacu Prezydenckiego – 10 czerwca 2014 r.

10/06/2014 Warszawa Palac Prezydencki Konferencja nt. autyzmu z udzialem Malzonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej
Fot. Piotr Molecki/KPRP

10/06/2014 Warszawa Palac Prezydencki Konferencja nt. autyzmu z udzialem Malzonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej Fot. Piotr Molecki/KPRP UWAGA!!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialów, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjecia nie moze naruszac dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta. Publikujacy zdjecia zobowiazuje sie do podpisania ich autora oraz zródla ich pochodzenia.