Polskie Kolędy – 2014

Produkcja  płyty Alicji Węgorzewskiej z przeznaczeniem na cele statutowe Fundacji.

Polskie Kolędy

Rok wydania: 2014

Wykonawcy: Alicja Węgorzewska

Aranżacje: Bogdan Kierejsza

 

okladna-koledy-new

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek i kompozytor – Bogdan Kierejsza. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgrają z polskimi motywami polonezów i kujawiaków.

– Kolędy były w moim domu od zawsze – mówi Alicja Węgorzewska. – Pamiętam, jak siadaliśmy przy stole wigilijnym z babcią, która pochodziła z Wilna i kolędowaliśmy. Dużo później odkryłam, że kolędy mogą być fascynującym materiałem muzycznym. Jakiś czas temu zostałam zaproszona do Polsatu na dużą galę świąteczną. Na potrzeby tamtego spotkania powstały piękne aranże kolęd, chwytające za serce. Są to kolędy, których każdy chciałby słuchać w domu. Nie są udziwnione, nie są przekształcone, tylko zachowują tę swoją prostotę, piękno i elegancję. Są orkiestrowe, mają niebanalne aranżacje, w stylu Andrei Bocellego i Davida Fostera. Czarują swoim charakterem.

Na albumie znalazły się najpiękniejsze i najsłynniejsze polskie kolędy, m.in. “Lulajże Jezuniu”, “Cicha Noc”, “W żłobie leży”, “Wśród nocnej ciszy”, w pięknych, tradycyjnych, orkiestrowych aranżacjach.