Lubartów: 23 listopada 2022

Lubartów: 23 listopada 2022, godzina 12.00, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki.

W koncercie udział wzięli Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień i Anna Drela.

Koncert objęty był patronatem starosty lubartowskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Lubartowskiego Jacek Pożarowszczyk, Członek Zarządu Powiatu pan Lucjan Mileszczyk, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu lubartowskiego, emeryci, nauczyciele, uczniowie i wszyscy, których pasją jest polskość.

Koncert odbył się w hali Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki. W koncercie oprócz artystów wystąpiły dzieci z przedszkola numer 1 – śpiewając pieśń – co to jest niepodległość ? , młodzież z Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki oraz II Liceum Ogólnokształcącego – ze znakomitym młodym, dobrze zapowiadającym się śpiewakiem Janem Pióro ( wspólnie z Maciejem Miecznikowskim To my pierwsza brygada) oraz seniorzy z Niedźwiady wspólnie z Alicja Węgorzewską – Boże coś Polskę i Rotę.

W wydarzeniu udział wzięli:

Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie
Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne Motylek w Lubartowie
Miasto Obywatelskie Lubartów
Gmina Niedźwiada
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy MBP Lubartów

 

Był to pierwszy z cyklu koncertów poświęcony Hymnom i pieśniom hymnicznym. Szacowana liczba beneficjentów 600 osób, w tym, 20 % seniorów i 80 % młodzieży. Przeprowadzona p koncercie krótka ankieta potwierdziła, że 100 % biorących udział w koncercie chętnie po raz kolejny weźmie udział w podobnym wydarzeniu, oraz 100 % beneficjentów uważa, że ich poziom wiedz na temat pieśni hymnicznych znacznie wzrósł po tym koncercie.

Zgromadzeni czynnie brali udział w koncercie, teksty utworów dostępne były w dostarczonych śpiewnikach oraz wyświetlanie na telebimie,.

 

Wolontariusze z ZS nr 2 rozdali zgromadzonym na wydarzeniu specjalnie przygotowane śpiewniki oraz płyty z podkładami muzycznymi dwóch wykonywanych podczas koncertu hymnów, do samodzielnego śpiewania w domu.

Plakaty reklamujące wydarzenie oraz cały projekt były rozwieszone nie tylko w miejscu koncertu, ale także w szkołach i kościołach lubartowskim, promowane szeroko w mediach oraz przez władze lokalne.

Relację z koncertu przygotowała TVP Lublin patron medialny wydarzenia.

https://lubartow.24wspolnota.pl/informacje-lubartowskie/alicja-wegorzewska-i-maciej-miecznikowski-spiewali-w-zs-2-w-lubartowie-zdjecia/ujtEbSJjdTx0c6UeqBou

 

 

     http://www.powiatlubartowski.pl/aktualnosci/791-zapraszamy-na-koncert-hymn

 

Link do filmu https://youtu.be/C5Ik-WE7g3E

 

https://lubartow24.pl/informacje/lokalne_119849_miedzypokoleniowe-spiewanie-w-lubartowie.html

 

https://lubartow24.pl/informacje/lokalne/119825/koncert-hymn-tradycja-przeszlosc-terazniejszosc-przyszlosc/

Film https://youtu.be/q95OczJsKCc

 

 

https://www.niedzwiada.pl/index.php/start/wydarzenia/1197-klub-senior-na-koncercie-tradycja-przeszlosc-terazniejszosc-przyszlosc

 

Film: https://fb.watch/hoCPifH3eY/