The Violin Symphony Show

Bogdan Kierejsza. Skrzypek do zadań specjalnych

The Violin Symphony Show to niezapomniane przeżycie wychodzące daleko poza klasyczny koncert skrzypcowy. To autorski projekt Bogdana Kierejszy, skrzypka, multiinstrumentalisty, aranżera i dyrygenta. The Violin Symphony Show to nowoczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w niezwykle energetyzujących aranżacjach.
Charyzma artysty oraz unikalne połączenie skrzypiec z muzyką rockową, filmową i klasyczną, wzbogacone subtelnym brzmieniem orkiestry, rozbudza zmysły najbardziej wymagającej publiczności. Bogdan Kierejsza – skrzypek do zadań specjalnych.The Violin Show, Bogdan Kierejsza wprowadza słuchaczy w świat magii skrzypiec, czarując własnymi aranżacjami i interpretacjami tang, czardaszy, muzyki rozrywkowej, filmowej i repertuaru klasycznego oraz własnych kompozycji.


Utworom granym na skrzypcach towarzyszą wspaniałe melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie standardy muzyczne takie jak: Piraci z Karaibów, Zapach Kobiety, Noce i Dnie, tematy z filmów Enio Morricone, AC/DC, Led Zeppelin, The Beatles aż po słynne tematy z opery Carmen w specjalnym opracowaniu artysty.
The Violin Show to magiczna podróż po różnych miejscach, zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazujących wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury. Łączy tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientalem, klasykę z rockiem.


Bogdan Kierejsza podczas koncertów opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, co cieszy się dużym uznaniem publiczności, a koncerty wzbudzają powszechny aplauz.

Violin Show Skrzypce Kierejsza

Proponowany program The Violin Symphony Show :


Kashmir – Led Zeppelin
Taniec z Szablami – Aram Khachaturian
Czardasz – Vittorio Monti
Lot Trzmiela – Mikołaj Rimski-Korsakow
Sequidilla i Habanera z opery „Carmen” – George Bizet
Skrzypek na Dachu – Jerry Bock
Cinema Paradiso – Enio Morricone
Taniec Wegierski Nr. 5 – J. Brahms
Summertime – George Gerwshwin
Bess You Is My Woman Now – George Gerwshwin
Funiculi Funicula – Luigi Denza
Mission Impossible – Lalo Schifrin
Serenada – Franz Schubert
Ojciec Chrzestny – Nino Rota
Tico Tico – Zequinha de Abreu

Piraci z Karaibów – Hans Zimmer
Libertango – Astor Piazzola
Oblivion – Astor Piazzola
Love Story – Francis Lai
Karnawał Wenecki – Nicolo Paganini
4 Pory Roku „Lato” – Antonio Vivaldi
Thunderstuck – AC/DC
Asturias – Isaac Albeniz
Lista Schindlera – John Williams
Medytacja (Thais) – Jules Massenet
Por Una Cabeza – Carlos Gardel
Quisas Quisas Quisas – Osvaldo Farres
Quando Quando Quando – Tony Renis
Grek Zorba – Mikis Theodorakis
Lord of the Dance – Ronan Hardiman
Pacsirta – Grigoras Dinicu
Hej Jude – The Beatles
Yesterday – The Beatles
Tango “Voyage d’Amour” – B. Kierejsza
Smile – Charlie Chaplin

 

 

Bogdan Kierejsza – wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Koncertował niemalże na wszystkich kontynentach.  W Polsce ma na swoim koncie występy z Filharmonią Bałtycką, Olsztyńską, Gorzowską, Zabrzańską, z Capellą Gedanensis, z Suwalską Orkiestrą Kameralną, koncertował również w Filharmonii Warszawskiej, Krakowskiej, wielokrotnie z muzykami Polskiej Orkiestry Radiowej oraz z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie.
Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej.
Jest również kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych i dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie domów produkcyjnych i studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music”, „Sony Music” czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy arty-stycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

WIĘCEJ OFERT