V Bitwa Tenorów na Róże

Bitwa Tenorów na róże to koleżeńska rywalizacja 4 znakomitych Tenorów, którzy walczą o sympatię publiczności i platynową różę. Bitwa Tenorów na róże to popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej. Śpiewacy walczą o tytuł najlepszego tenora, a inspiracją jest dla nich niedościgniony Jan Kiepura. 

 

W V Jubileuszowej Bitwie Tenorów po raz pierwszy została przyznana brylantowa róża. Otrzymał ją tenor, który otrzyma najwięcej róż od publiczności. Róże są wyrazem uznania a jednocześnie głosem w tej koleżeńskiej rywalizacji.

W V jubileuszowej edycji Bitwy Tenorów na róże wystąpili zwycięzcy poprzednich pojedynków : Tomasz Kuk, Emil Ławecki, Wojciech Sokolnicki, Tomasz Tracz.

Tenorom towarzyszyły śpiewaczki operowe, które wykonały z tenorami porywające duety jak również zaprezentowały się w swoich popisowych partiach:

Kamila Cholewińska-Lendzion, Maria Domżal, Joanna Moskowicz, Alicja Węgorzewska.

 W programie koncertu każdy   tenor wykonał wybraną arię operową, pieśń neapolitańską oraz duet z Divą operową. Usłyszeliśmy również wspólny występ tenorów gdzie mogli wykazać się niezwykłym kunsztem i biegłością techniczną.

Podczas koncertu odbyła się również kolejna bitwa – tym razem na smyczki. Popis znakomitej wirtuozerii dali wybitni skrzypkowie Vadim Brodski i Bogdan Kierejsza.

Artystom towarzyszyła  Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Koncert poprowadzili Alicja Węgorzewska i Tomasz Tylicki.

Fundacja StartSmart składa podziękowania Partnerom wydarzenia, bez których realizacja takiego wydarzenia byłaby niezmiernie trudna.

Fundacja StartSmart dziękuje PGE Polska Grupa Energetyczna

Fundacja StartSmart dziękuje TOTALIZATOR SPORTOWY Właścicielowi marki Lotto

Fundacja StartSmart dziękuje DOROTA GOLDPOINT

DZIĘKUJEMY

  

 

 

 

Podziękowanie za współpracę dla