VI Bitwa Tenorów na Róże. 9.12.2019

 

VI Bitwa Tenorów na róże przeszła już do historii.

9 grudnia, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Fundacja StartSmart Alicji Węgorzewskiej po raz 6 zaprosiła na Bitwę Tenorów na róże.

Do koleżeńskiej walki między młodymi, zdolnymi tenorami stanęli charyzmatyczni tenorzy: Bartosz Nowak, Aleksander Kruczek, Łukasz Gaj i Hubert Walawski.

Tenorom towarzyszyły jak zwykle znakomite śpiewaczki operowe: Alicja Węgorzewska, Anna Fabrello, Anna Lasota i Paulina Janczaruk, debiutująca na wielkiej scenie.

Bitwa tenorów nie była jedyną bitwą tego wieczoru. Walkę na smyczki stoczyli znakomici skrzypkowie Natalia Walewska i Bogdan Kierejsza wykonując wiązankę najpiękniejszych tang.

Artystom jak co roku towarzyszyła Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod Dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Bitwa Tenorów na róże to autorski pomysł Alicji Węgorzewskiej, prezes Fundacji StartSmart.

W szranki staje czterech tenorów, którzy toczą bitwę na arie operetkowe, musicalowe, neapolitany i kadencje. Uzupełnieniem tej koleżeńskiej bitwy są ukochane duety oraz popisy śpiewaczek. Ważnym elementem tego wydarzenia jest wyłonienie zwycięzcy przez publiczność, która różami-głosami wybiera ulubionego tenora.

W tym roku dodatkową atrakcją koncertu był występ Tango Attack pod kierownictwem Hadriana Tabęckiego oraz mistrzyni tanga Anny Iberszer, którzy towarzyszyli Alicji Węgorzewskiej na scenie.

Artystka brawurowo wykonała utwór „Jestem Maria” z, operitty „Maria z Buenos Aires”, której premiera będzie miała miejsce w styczniu 2020 w Warszawskiej Operze Kameralnej i w której Alicja Węgorzewska śpiewa główną rolę. Spektakl reżyseruje znakomity reżyser operowy Michał Znaniecki.

Bitwa tenorów, piękne duety ze śpiewaczkami, bitwa skrzypków, znakomita orkiestra to przepis na sukces Fundacji StartSmart.

Fotorelacja

 
 
 
 

Tak znaczące wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Mecenasów kultury, którzy od lat wspierają wyjątkowe i  znaczące wydarzenia kulturalne.

Fundacja StartSmart składa podziękowania Partnerom wydarzenia, bez których realizacja takiego wydarzenia byłaby niezmiernie trudna.

 

Fundacja StartSmart dziękuje PGE Polska Grupa Energetyczna

 

Fundacja StartSmart dziękuje TOTALIZATOR SPORTOWY Właścicielowi marki Lotto 

Fundacja StartSmart dziękuje SANTE

 

Fundacja StartSmart dziękuje DOROTA GOLDPOINT