Wsola, 11 grudnia 2022

https://echodnia.eu/radomskie/alicja-wegorzewska-maciej-miecznikowski-robert-grudzien-izespoly-z-owadowa-daly-piekny-koncert-we-wsoli-zobaczcie-zdjecia-i-film/ar/c1-17121567

Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski i Robert Grudzień wystąpili z koncertem „Tradycja. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” we Wsoli i Zakrzewie. W niedzielę we Wsoli towarzyszyli artystom zespoły Małe Owadowianki i Owiadowianki, zespół Jarzębina oraz dzieci ze szkół we Wsoli i Owadowie. 

https://radioplus.com.pl/kultura/67595-polskie-hymny-w-dziejach-i-kulturze-projekt-edukacyjno-artystyczny

 

W powiecie radomskim odbędą się dwa koncerty. Artyści wystąpią najpierw we Wsoli, w miejscowym kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja, start o godzinie 17. Dzień później patriotyczne pieśni rozbrzmią również w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, tam koncert również rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy.

Koncerty odbywają się w placówkach edukacyjnych i są okazją do spotkań oraz integracji pokoleń. To nie tylko lekcja historii ale także muzyczna wyprawa w przeszłość i okazja do wspomnień dla starszego pokolenia. Tematem przewodnim będzie znaczenie Hymnu w tradycji narodowej oraz przypomnienie wpływu Wielkich Polaków na losy kolejnych pokoleń. Widzom i jednocześnie uczestnikom tego wydarzenia artystycznego przedstawione zostaną pieśni hymniczne towarzyszące najważniejszym momentom w dziejach narodu polskiego.