Święta, Święta. Koncert kolęd. Alicja Węgorzewska

Koncert kolędowo-świąteczny w wykonaniu gwiazdy światowego formatu, znanej i cenionej śpiewaczki operowej z towarzyszeniem skrzypka i aranżera Bogdana Kierejszy. Kolędy, Święta Bożego Narodzenia, czas wspólnego kolędowania, radości i nadziei. Chcąc dzielić z Państwem ten magiczny czas proponujemy Państwu koncert kolędowo-świąteczny ze stosowną oprawą muzyczną odpowiadającą Państwa wymaganiom. Proponujemy Państwu te najbardziej znane i wzruszające kolędy oraz nowe, mniej znane, ale równie piękne utwory świąteczne. Święta, Kolędy, Koncert świąteczny, Alicja Węgorzewska i Bogdan Kierejsza to gwarancja sukcesu. Święta to czas, który chętnie dzielimy razem, niech tak stanie się i tym razem. Alicja Węgorzewska zaprasza na koncert, wybrała dla Państwa najpiękniejsze kolędy,te Święta spędźmy razem.

Kolędy Koncert Węgorzewskiej Święta

Znakomici artyści: Alicja Węgorzewska, Bogdan Kierejsza – skrzypce, Natalia Walewska – skrzypce

Wersje koncertu: Koncert z fortepianem lub podkładami orkiestrowymi lub z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, z towarzyszeniem skrzypka  lub z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Dodatkowa opcja koncertu z tenorem. 

Czas trwania koncertu: 70 minut

Znakomita oprawa do świątecznych spotkań firmowych, koncertów okolicznościowych, kościelnych.

 
 
   

 

PROGRAM KONCERTU

Zakładamy otwarcie blokiem najbardziej znanych polskich kolęd w gwiazdorskim wykonaniu Alicji Węgorzewskiej :

Bóg się rodzi
Nie było miejsca dla Ciebie
Lulajże Jezuniu
Mizerna cicha
Gdy się Chrystus rodzi
Wśród nocnej ciszy
Jezus Malusieńki
Przybieżeli do Betlejem Pasterze

W drugiej części występu usłyszymy mniej znane utwory i kolędy, polskie i zagraniczne:

Do Szopy hej Pasterze
Somewhere
Cicha noc
White Christmas
Matka Boska Snieżna
Gdy Śliczna Panna
Ave Maria
Panis Angelicus
Pięknie Pada Śnieg

Na zakończenie wspólny finał i wspólny bis

Wśród nocnej ciszy
Święta Święta

 

Alicja WęgorzewskaŚpiewaczka, mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka.

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych, m.in. podczas prestiżowego festiwalu muzyki dawnej w Innsbrucku, Donaufestwochen w Wiedniu, a także gali z okazji 750-lecia miasta Bredy. Występowała w tak prestiżowych salach, jak Concertgebouw w Amsterdamie czy berliński Konzerthaus. Wart odnotowania jest także jej udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice.

Bardzo prędko zdobyła uznanie w kraju. Występowała m.in. w łódzkim Teatrze Wielkim w tytułowej partii w operze „Carmen” Bizeta, w Operze Krakowskiej śpiewała partię Lukrecji w „Gwałcie na Lukrecji” Benjamina Brittena oraz w dwóch innych produkcjach – w „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka oraz w „Damie pikowej” Czajkowskiego. Na deskach Filharmonii Narodowej wystąpiła w Galowym Finałowym Koncercie ”Lutosławski Awards”, wykonując światową prapremierę nagrodzonych w tym konkursie pieśni. Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej wystąpiła w tytułowej roli w operze Czajkowskiego „Dama pikowa” w reżyserii Mariusza Trelińskiego pod dyrekcją Kazimierza Korda oraz w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha jako Głos Matki, a także w ”Krakowiakach i Góralach” Kurpińskiego jako Dorota. W 2009 roku wzięła udział w produkcji „Złoto Renu” Wagnera pod dyrekcją Jana Lathama Koeniga z okazji 100-lecia Opery Leśnej i reaktywacji Festiwalu Wagnerowskiego. W tym samym roku wystąpiła w partii Carmen oraz w Gali finałowej Międzynarodowego Festiwalu Operowego Maria Biesu w Kiszyniowie.

Jest laureatką nagrody polskiej estrady Prometeusz. Artystka brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę.

Artystka promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak ”Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, ,Kocham Cię Polsko” ,”Familiada” przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Zdobyła ogromną popularność jako charyzmatyczny i kompetentny juror w programie „Bitwa na głosy”. Pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych.  W czerwcu 2011 odbył się jej debiut jako producenta teatralnego i aktorki dramatycznej w monodramie operowym „Diva for rent” w reż. Jerzego Bończaka i choreografii Emila Wesołowskiego. Przedstawienie zebrało znakomite recenzje i zostało przetłumaczone na język angielski /„ Divas secrets”/ oraz wystawione w ramach obchodów Polskiej Prezydencji w krajach Zatoki Perskiej.

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. Doktor Sztuk Muzycznych.

Pozostałe oferty