Rok Papieski 2020. Koncert Papieski

Rok Papieski 2020. Koncert pieśni sakralnych i Maryjnych poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert Papieski

Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin

Santo Subito. Koncert Papieski Alicja Węgorzewska

 

Rok Papieski 2020. Koncert pieśni sakralnych i Maryjnych poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert Papieski. Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin. Koncert Papieski „Santo Subito” Alicja Węgorzewska i Goście. Koncert światowej sławy śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Alicja Węgorzewska i Jej zaproszeni Goście wybrali do koncertu najpiękniejsze pieśni ukochane przez Jana Pawła II oraz dumnie śpiewane przez kolejne pokolenia, pieśni religijne, Maryjne, utwory chrześcijańskie i specjalnie napisanego z okazji kanonizacji Hymn Papieski.

Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt koncertów poświęconych św Janowi Pawłowi II.
W zeszłym roku wyprodukowaliśmy  koncert w Bazylice św Brygidy w Gdańsku  z oglądalnością ponad 800 tys widzów, transmitowanym w TVP1 i TVP Polonia. Uznane gwiazdy – Alicja Węgorzewska, Placido Domingo jr, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Cappella Gedanensis, udział przedstawicieli Rządu i Kościoła pokazały wielką rangę tego wydarzenia.
 
Koncert jaki proponujemy jest wspaniałym uhonorowaniem 100 lecia urodzin Największego Polaka w roku 2020 uchwalonym przez Sejm RP jako Rok św Jana Pawła II.

Alicja Węgorzewska wielokrotnie występowała na uroczystościach poświęconych Janowi Pawłowi II, przypomnijmy chociaż koncert z okazji beatyfikacji w Wadowicach. Często uświetnia swoim występami ważne uroczystości kościelne i państwowe, miedzy innymi TOTUS, nagrody przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Nagrała cykl pięknych kolęd polskich, z którymi z sukcesem koncertowała w kraju i za granicą. Była pierwsza Polką, która wystąpiła z recitalem kolęd przed Bazyliką Narodzenia w Betlejem 24 grudnia 2012 podczas corocznego koncertu organizowanego przez Burmistrza Betlejem. W 2018 roku Alicja Węgorzewska wyprodukowała koncert z okazji 40 lecia powołania  Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w Bazylice Św Brygidy w Gdańsku ( Info ).

Czas trwania koncertu 60 minut
Wersja koncertu: z fortepianem, z podkładami orkiestrowymi, z orkiestrą, z dodatkowymi gośćmi – śpiewacy i instrumentaliści, m.in. Alicja Węgorzewska, Placido Domingo Jr., Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza, Natalia Walewska.
 

Koncert Papieski „Santo Subito” Alicja Węgorzewska i Goście zapraszają na Koncert Papieski „Santo Subito” 

Alicja Węgorzewska Ave Maria - Michał Lorenc
OdtwórzPlay
Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski. Matka Boska Śnieżna
OdtwórzPlay
Alicja Węgorzewska i Placido Domingo Jr. Perhaps love
OdtwórzPlay
Alicja Węgorzewska. Hymn Papieski. Koncert dla Ojca Świętego Jana Pawła II
OdtwórzPlay
Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski. Cichy zapada zmrok.
OdtwórzPlay
previous arrow
next arrow
Alicja Węgorzewska Ave Maria - Michał Lorenc
Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski. Matka Boska Śnieżna
Alicja Węgorzewska i Placido Domingo Jr. Perhaps love
Alicja Węgorzewska. Hymn Papieski. Koncert dla Ojca Świętego Jana Pawła II
Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski. Cichy zapada zmrok.
previous arrow
next arrow
 

Proponowane utwory, które m.in. mogą być wykonane podczas koncertu:

1.„Ave Maria” w wersji Bacha-Gounoda, Schuberta, Lorenca i Cacciniego

2.C.Franck-„Panis Angelicus”

3.G. Giordani-„Caro Mio Ben”

4.Przepiękny utwór Edwarda Pałasza do słów Joanny Kulmowej „Matki człowieczej Lament”

5.Utwory Hadriana Tabęckiego „Pięć wartości” i „Historia piękna”

6.G.F.Haendel “O mio Signor”

7.A.Stradella “Pieta Signore”

8.L. Bernstein „Somewhere”

9.ks.Alime Duval,SJ-„Cichy zapada zmrok”

10.B.Gliniak/Z.Książek – „Matka Boska Śnieżna”

11.G.F.Haendel – „Lascia ch’io pianga” z opery Rinaldo

12.A. Ponchielli – Modlitwa „Voce di donna „z opery La Gioconda

13.Hymn Papieski „Santo Subito „napisany przez Krzysztofa Cezarego Buszmana, skomponowany przez Bogdana Kierejszę.

 

Koncert Papieski. Alicja Węgorzewska. Santo Subito

 

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, „naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu” – głosi uchwała. 

 

Koncert Papieski

Posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2020 r. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Teodor Axentowicz. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej w jej 100. rocznicę.

 „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich, na których oparta jest Polska i Europa. Niech nauczanie i wielkie dziedzictwo, które pozostawił św. Jan Paweł II będzie dla naszego narodu wciąż inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej”.

18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu. „Życiową misją papieża była walka o godność i szacunek każdej istoty ludzkiej, czemu wielokrotnie dawał wyraz w swoich encyklikach. Nazywany „papieżem pielgrzymem”, odbył 104 podróże duszpasterskie do każdego zakątka świata. W swoich homiliach otwarcie krytykował kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, apelował o pokój i braterstwo” – głosi tekst uchwały.

Specjalnie z tak wielkiej i niepowtarzanej okazji dla uczczenia Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowaliśmy uroczyste wydarzenia, które są uhonorowaniem PAMIĘCI NASZEGO PAPIEŻA.

W projekcie biorą udział największe gwiazdy polskich scen operowych oraz uznani twórcy. Zapraszamy do współpracy. Rok 2020 to Rok Jana Pawła II.

OFERTY: